דף הביתאסותא בפריסה ארציתבית חולים אסותא חיפהמכונים ומרפאות - חיפהמכון לרפואה גרעינית- מיפויים כלליים ומיפויי לב

מכונים

מכון לרפואה גרעינית- מיפויים כלליים ומיפויי לב

סוגי הבדיקות במכון
במכון לרפואה גרעינית מבצעים מיפוי לב, מיפוי עצמות, מיפוי כבד, מיפוי כליות ומיפוי בלוטת התריס, כמו כן במכון מבוצעות בדיקות לסימון בלוטת הזקיף לפני פעולה כירורגית.

מהי בדיקת מיפוי?
המיפוי היא בדיקה שיכולה לאתר בשלבים מוקדמים תהליכים כגון חבלות, דלקות, שינויים ניוונים, מחלות עצם ראשוניות וגידולים בעצמות. בדיקת הדימות כרוכה בהזרקה לווריד של חומר המכיל כמות זעירה של קרינה רדיואקטיבית. החומר מתפזר בזרם הדם ונקלט בעצמות השלד. באמצעות מצלמה מיוחדת, מצלמת גמא, המסוגלת לזהות התפרקויות של חומר רדיואקטיבי , ניתן לקבל תמונות המראות כיצד התרכז החומר שהוזרק בעצמות וכך לזהות אזורי מחלה. באמצעות הצלבת תוצאות הבדיקה עם בדיקות הדמיה אחרות, כגון צילומי רנטגן, MRI, CT ואולטרסאונד יבצע הרופא אבחנה ויציע את הטיפול המתאים.

בטיחות הבדיקה
מיפוי היא בדיקה נפוצה ובטוחה ביותר. הקרינה מהחומר המוזרק היא ברמה נמוכה ביותר ולא צפויות השפעות לטווח הארוך. ריכוז החומר הרדיואקטיבי דועך, ומה שלא נספג בעצמות מופרש מהגוף באמצעות השתן.
הבדיקות הכרוכות בחשיפה לקרינה אינן מומלצות בהריון, למרות שכמות הקרינה היא מתחת לסף שעלול לגרום נזק לעובר.
ביממה הראשונה אחרי המיפוי מופרשת כמות קטנה של החומר הרדיואקטיבי בחלב האם. לכן, יש להפסיק להניק ל- 24 שעות ומומלץ לשאוב את החלב ולהפטר ממנו.
אין צורך להיות בצום לפני הבדיקה וניתן להמשיך לקחת את כל התרופות כרגיל.

הפרוצדורה
לאחר קליטה במכון מוזרק החומר לנבדק ע"י רופא . אחרי קבלת הזריקה יש להמתין בין 2-4 שעות עד שהחומר יתפזר וייקלט בעצמות. במשך ההמתנה יש לשתות בהדרגה כליטר וחצי של נוזלים מכל סוג. עם תום זמן ההמתנה מבוצעים הצילומים. משך, כמות וסוג הצילומים יקבע על ידי רופא המכון בהתאם לשאלה הרפואית אך נע בין 15-60 דקות. בתום הבדיקה מבוצעת הערכה ראשונית על ידי רופא המכון, על מנת לקבוע אם יש צורך בצילומים נוספים.

 

 טלפון

קביעת תורים 7644444- 03


לקבלת מידע נוסף אנא מלא את פרטיך ונחזור אליך בהקדם האפשרי
שלח
אנו מכבדים את פרטיותך ומתחייבים לא להעביר את פרטיך לאף גורם אחר

אסותא Call הזמן - מוקד זימון תור ומידע 03-76444446474*
104