דף הביתאסותא בפריסה ארציתבית חולים אסותא חיפהמכונים ומרפאות - חיפהמכון דיאליזה

מכונים

מכון דיאליזה

הדיאליזה הינה הליך רפואי אותו עוברים אנשים הסובלים מאי ספיקת כליות סופנית. הדיאליזה מהווה חלופה לתפקוד הכליות, שאמורות לסנן ולהוציא ממחזור הדם פסולת ונוזלים מיותרים שאינם נחוצים בגוף. טיפול הדיאליזה הינו כרוני ואין באפשרותו לרפא את הכליות. מטרת הטיפול היא להאריך ולשפר את איכות חייו של המטופל.

אודות המכון
מכון הדיאליזה של בי"ח אסותא בחיפה מונה 10 עמדות דיאליזה ומציע למטופליו שירותי המודיאליזה, אותו עוברים המטופלים כ– 3-4 פעמים בשבוע. התהליך אורך כ– 3-5 שעות. לאחר הטיפול נערכות בדיקות לייעול הדיאליזה, הנלקחות מהמעבדה המקומית. תשובה ניתנת למטופל לאחר כשעה. כמו כן, במקום קיימת גישה מהירה למרפאות כלי דם.
 
ייחודי של מכון הדיאליזה באסותא
ייחודו של המכון בא לידי ביטוי באווירה המשפחתית שנוצרה במקום, בין היתר בשל אופיים האינטנסיבי של הטיפולים ותדירות המפגשים עם הצוות המטפל. "עמדות הדיאליזה מאוישות דרך קבע על ידי אותם מטופלים, שנאלצים לפקוד את המקום בתדירות גבוהה. נוצר קשר חם ובלתי מתפשר בין הצוות הרפואי לבין המטופלים", אומרת שירלי כהן אחות דיאליזה.
ההתמודדות היומיומית עם המחלה לא פשוטה, ובאסותא פועלים על מנת להקל על המטופלים בכל הניתן. במכון ניתן למצוא:
• חנייה בחינם.
• מעלית המובילה ישר מהרכב למחלקה.
• עמדות דיאליזה המצוידות בכורסאות טלוויזיה נוחות.
• שידורי טלוויזיה במעגל סגור, המאפשרים שמיעה באוזניות אישיות.
• עיתון יומי בשפה העברית וברוסית.
• טיול מאורגן לחו"ל של מטופלי המכון, המשלב טיפולים רפואיים וליווי צמוד של הצוות הרפואי.
 
הצוות הרפואי
המנהל הרפואי של מכון הדיאליזה הוא ד"ר לייבה מרסל, נפרולוג מקופ"ח מכבי. כל בעיה רפואית זוכה למענה מיידי מאת רופא הבית, ד"ר קוסטנסטינוסקי ולדימיר. הצוות מונה פסיכיאטר, דיאטנית, עובדת סוציאלית, שלושה טכנאים רפואיים ושמונה אחים. כל טכנאיי המחלקה הינם בוגרי ביה"ס להנדסאים/טכנאים של הטכניון ועוברים הכשרה ייעודית נוספת במכון של אסותא חיפה. האחים הינם מוסמכי B.A שעברו קורס על בסיסי בנפרולוגיה וכן הכשרה ספציפית בביה"ח רמב"ם.

 
 

 טלפון

04-8810617/8

 פקס

04-8810619


לקבלת מידע נוסף אנא מלא את פרטיך ונחזור אליך בהקדם האפשרי
שלח
אנו מכבדים את פרטיותך ומתחייבים לא להעביר את פרטיך לאף גורם אחר

אסותא Call הזמן - מוקד זימון תור ומידע 03-76444446474*
104